Κυριακή 4 Φεβρουαρίου 2018

Καταιγίδα στο β΄ ημίχρονο το παιδικό

Νίκησε 4-0 τον γειτονικό Ιάσονα

Παίζοντας απλά και όμορφα στο β΄ ημίχρονο οι παικτες του Χρήστου Κουρέτα και Ηλία Κλαδούχου νίκησαν άνετα με το ευρύ 4-0 την ομάδα του Ιάσονα. Με την νίκη αυτή το παιδικό στρογγυλοκάθεται μόνο του στην πρώτη θέση του 7ου ομίλου κατά την φάση του β΄γύρου με 12 βαθμούς. Οι νεαροί ποδοσφαιριστές με την πάροδο του χρόνου αλλά και των παιχνιδιών έχουν ωριμάσει ποδοσφαιρικά και απολαμβάνουν τα παιχνίδια τους.

Μάλιστα τελευταία φορά που η ομάδα γνώρισε την ήττα ήταν στις 8/10/2017 όταν και έχασε από την ομάδα του Ατρόμητου Αθηνών με 0-1 . Τέσσερις μήνες με νικηφόρες εμφανίσεις συνδυαζόμενες με αξιοπρεπείς παρουσίες είναι το αποτέλεσμα της σκληρής δουλειάς που γίνεται από τους προπονητές τους.

Στο καθαρά αγωνιστικό κομμάτι η ομάδα ήταν καλύτερη σε όλο το ματς, είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και δεν άφησε κανένα περιθώριο στους φιλοξενούμενους να αντιδράσουν. Βέβαια το β΄ ημίχρονο ήταν το καλύτερο καθώς με απλό τρόπο πέτυχαν τέσσερα γκολ και έφυγαν νικητές από το γήπεδο των Αγίων Αναργύρων.

Στο 24΄  ο υψηλόσωμος Ζενέλι με σουτ από μακριά έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Πανόπουλου.

Στην αρχή του β΄ ημιχρόνου ο Κούκι με κεφαλιά (36΄) άνοιξε το σκορ ύστερα από σέντρα του Σιάρκου. Στο 57΄ ύστερα από φάουλ του Ζενέλι και κεφαλιά του Μπούρα η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και στην επαναφορά με σουτ του Κυρίτση έγινε το 2-0.

Ο Ελευθερόγλου ύστερα από κάθετη πάσα και μπάσιμο αυτού με ιδανικό σουτ έγραψε το 3-0 στο 64΄. Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Δημητρόπουλος στο 68΄ ύστερα από ασίστ του Ελευθερόγλου,

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Ιντριζί ( 50΄ Γιάκης), Σιάρκος (58΄ Βλαστός), Τόλλιας, Κουκίδης, Ζενέλι, Μπούρας, Πούλιος (36΄ Κούκι), Δημητρόπουλος, Ελευθερόγλου, Κεραμυδάς (44΄ Κυρίτσης), Τσιαμάκης (36΄ Δράκος)

ΙΑΣΟΝΑΣ: Πανόπουλος, Μερεντίνης, Σαγγιώτης, Σιδέρης, Καράλης, Ηλιόπουλος (47΄ Ρεβέλης), Ευαγγέλου (60΄ Κανιούρας), Τσιραπίδης. Τζιάκας, Ντάλλας (42΄ Shamtni), Αρβανίτης (37΄Μπαλτάς)