Σπουδαίες στιγμες

Κυριακή 25 Φεβρουαρίου 2018

Δείτε συνοπτικά τι έκαναν Νέοι - Παιδικό (Video - Φωτό)

Μουσκεμένο Σάββατο για Νέους - Παιδικό

Σε δυο εντός έδρας ματς που διεξήχθησαν στους Άγιους Αναργύρους, οι Νέοι (υπό δυνατή βροχή) και το Παιδικό γνώρισαν την ήττα από Χαϊδάρι και Φωστήρα με 1-2 και 0-2 αντίστοιχα, χάνοντας πολύτιμους βαθμούς. Βέβαια για το παιδικό ήταν η 1η ήττα στην 2η φάση των ομίλων και διατήρησε την πρώτη θέση έχοντας 15 βαθμούς στο ενεργητικό του.
Οι νέοι δεν βρέθηκαν σε καλή μέρα αν και μετά το γκολ που δέχθηκαν στα πρώτα λεπτά αντέδρασαν σωστά, πίεσαν το Χαιδάρι χωρίς ωστόσο να καταφέρουν να διασπάσουν την αντίπαλη άμυνα. Η εικόνα ήταν σχεδόν η ίδια και στο δεύτερο ημίχρονο με τους παίκτες του Παναγιώτη Μουρούτη να πιέζουν αλλά σε μια αντεπίθεση να δέχονται και δεύτερο γκολ με την ανατροπή να φαντάζει δύσκολη.

Το μόνο που κατάφεραν ήταν να έχουν την μείωση του σκορ σε 1-2 από τον Μανάφα στην εκπνοή του παιχνιδιού. Οι νέοι βρίσκονται προσωρινά στην 5η θέση με 11 βαθμούς καθώς αναβλήθηκαν πολλοί αγώνες λόγω βροχής.

Σε κακή μέρα βρέθηκε και το παιδικό που είδε τον Φωστήρα να δημιουργεί συνεχείς επιθέσεις στο πρώτο ημίχρονο  όπου και έβαλε τις βάσεις για την νίκη με τα δυο πέναλτι που κέρδισε.  Μοναδικές ευκαιρίες για γκολ είχε ο Ελευθερόγλου που όμως δεν βρήκαν το στόχο τους. Τελικό σκορ 0-2. Οι παίκτες του Χρήστου Κουρέτα και Ηλία Κλαδούχου παρέμειναν στην κορυφή της βαθμολογίας.