Σπουδαίες στιγμες

Σάββατο 31 Μαρτίου 2018

Παμπαιδικό τεσσάρων ταχυτήτων (Φωτό - Πέναλτι)

Το καλύτερο παιχνίδι φέτος απέναντι στην Αγία Ελεούσα με 4-1

Απίστευτο παιχνίδι έπιασαν οι νεαροί άσοι του παμπαιδικού νικώντας με χαρακτηριστική ευκολία την αξιόμαχη ομάδα της Αγίας Ελεούσας με 4-1. Μετά το πρώτο δεκάλεπτο οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Δρέσιου επέβαλαν το ρυθμό τους με το ασφυκτικό πρέσινγκ και έκλεισαν στα καρέ τους, τους φιλοξενούμενους. Κυριολεκτικά έκαναν το καλύτερο τους παιχνίδι φέτος.

Το γκολ που άνοιξε την συνάντηση πέτυχε ο Φυτσιλης με σουτ από το ημικύκλιο της περιοχής στο 9.
Στην συνέχεια οι νεαροί άσοι επέβαλαν το ρυθμό τους χωρίς να πετύχουν κάποιο άλλο τέρμα αν και το δικαιοντουσαν.

Με την επανάληψη όμως οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν από ένα χτύπημα κόρνερ του Διαμαντή στο 34΄ να φέρουν το ματς στα ίσια και να σπείρουν μια μικρή ανησυχία. Οι νεαροί ποδοσφαιριστές με θετική ψυχολογία συνέχισαν στην ίδια απόδοση και κατάφεραν και πάλι να γυρίσουν το μας.

Στο 38΄ο Τραχανας επωφελήθηκε λάθος διώξιμο του τερματοφύλακα και πέτυχε με πλασέ το 2-1.

Στο 43΄ ο ιδιαίτερα δραστήριος Χαγκάνου κέρδισε πέναλτι από ανατροπή αντίπαλου αμυντικού. Το πέναλτι εκτέλεσε εύστοχα ο Φυτσιλης.

Το τελικό 4-1 πέτυχε με ιδανικό πλασέ ο Κυρίτσης ΄στο 44΄ ύστερα απο ασίστ του Χαγκάνου

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Τσαγκάρης, Παναγόπουλος (38΄ Θερμογιάννης), Πανόπουλος, Πελεκός, Φυτσίλης, Zenunlarri, Χαγκάνου, Λώλης (43΄ Κυρίτσης), Ψύλης (46΄ Αγγέλης), Παπαδημητρίου (38΄ Καραπαναγιώτης), Τραχανάς

ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ: Χαντζής, Τριχόπουλος, Παντσαντζόγλου, Γιαννέλης, Barjami, Μαντάς (39΄ Τκάλιν), Τεπετίδης, Δημητρίου (31΄ Παστέρης), Καβαλαράκης (31΄ Μιχαλάκος) , Γιουρέλης, Διαμαντής