Κυριακή 22 Απριλίου 2018

Μειώθηκαν οι ελπίδες για άνοδο μετά την ήττα από την Δάφνη Π. Φαλήρου

Κατώτερη στο β΄ημίχρονο η ομάδα

Μειώθηκαν αρκετά οι ελπίδες για άνοδο μετά το κρίσιμο εκτός έδρας ματς επί της πρωτοπόρου Δάφνης Π. Φαλήρου που νίκησε με 2-1 κάνοντας μάλιστα ανατροπή του σκορ. Βέβαια σε αυτό έπαιξε μεγάλο ρόλο η ανατροπή του Πάλλα από τον Χαιρετάκη στις καθυστερήσεις του α΄ημιχρόνου. Ένα πέναλτι που ήρθε με μεγάλη καθυστέρηση από τον διαιτητή Κατοίκο ύστερα από παρέμβαση του α΄ βοηθού Βαξαβανέλλη.

Είχε προηγηθεί το γκολ του Τσομπανίδη στο 35΄ ύστερα από ασίστ πάσα του Τσιργιώτη, Η ομάδα που είχε την υπεροχή στο α΄ ημίχρονο δεν κατάφερε να πάει στην ανάπαυλα με το σκορ υπέρ της καθώς στο 45΄ και κάτι δέχθηκε την ισοφάριση από τον εύστοχη εκτέλεση του Καλλιοντζάκη.

Στο β΄ημίχρονο όμως η ομάδα φάνηκε κατώτερη των περιστάσεων και δεν έπιασε καλή απόδοση. Στην άλλη πλευρά οι γηπεδούχοι έπαιξαν πολύ καλύτερα και είχαν κλασικές ευκαιρίες για γκολ όπως το τετ α τετ του Καλλιοντζάκη που απέκρουσε ο Κυρίου στο 59'.  Στο 61΄ ο ίδιος παίκτης έβαλε μπροστά στην Δάφνη Π. Φαλήρου με πλασέ μέσα από την μικρή περιοχή.

Στο 64΄ νέα απίστευτη απόκρουση στην γωνία του ο Κυρίου ύστερα από πλασέ του Σαμπάνη ενώ σουτ του ίδιου παίκτη στο 70΄ δυσκόλεψε πολύ τα πράγματα.

Στο 53΄  ο Κατοίκος είπε "παίζετε" σε ανατροπή του Χαιρετάκη από τον Λυκουρόπουλο. Μια φάση που ξεσήκωσε τους φίλους της ομάδας. Τέλος απευθείας χτύπημα φάουλ του Παναγιωτόπουλου στο 75΄ πέρασε ξυστά άουτ.

ΔΑΦΝΗ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ:   Καβακλής, Πάλλας,  Λυκουροπουλος, Shehu,  Ματζιώκας, Πουλίδης, Μαυρέλης (76' Ανεστίδης), Γιαννούλης, Βερνάρδος (57' Ραζάκιας) , Καλιοντζάκης(86' Στρέφι), Σαμπάνης (93' Βλαχάκης)

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Κυρίου, Παπαϊωάννου, Τσιριγώτης, Χαβέλλας (76' Κανακάρης), Παππάς, Τσιργιώτης, Χαιρετάκης (67' Ανδριτσόπουλος), Λουβέρδης, Τσομπανίδης,  Παναγιωτόπουλος,  Σωτηρόπουλος (67' Μήτσου)