Σπουδαίες στιγμες

Κυριακή 12 Νοεμβρίου 2017

Τρίτη θέση το παιδικό (Video)

Νίκησε άνετα το Αιγάλεω με 3-0

Σε μια άνετη νίκη προχώρησε το παιδικό με το 3-0 που σημείωσε επί του ΑΟ Αιγάλεω. Οι παίκτες του Χρήστου Κουρέτα επικράτησαν δίκαια και χωρίς καμία δυσκολία στον αγωνιστικό χώρο, πρόσφεραν όμορφο θέαμα και αν ήταν πιο προσεκτικοί θα πετύχαιναν και άλλα γκολ. Με την νίκη αυτή, η ομάδα βρίσκεται στη 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα και κοιτάζει με αισιοδοξία τους επόμενους αγώνες.

Σημαντική νίκη...

Εκτός 0-1 την Αγία Ελεούσα

Τρεις σημαντικούς βαθμούς κατέκτησε η ομάδα με την σπουδαία νίκη που πήρε εκτός έδρας με 0-1 επί της Αγίας Ελεούσας. Η νίκη αυτή ήρθε ύστερα από τρεις συνεχόμενες ισοπαλίες φέρνοντας την ομάδα στην 9η θέση με 10 βαθμούς και δίνοντας ψυχολογική ανάσα στους παίκτες που έβλεπαν τις προσπάθειες τους στα προηγούμενα ματς να σκοντάφτουν στις ισοπαλίες.

Κυριακή 5 Νοεμβρίου 2017

Περίπατος το εφηβικό 2...

Νίκησαν 4-2 τον Πλάτωνα

Άνετη νίκη με 4-2 σημείωσε το εφηβικό 2 επί τού Πλάτωνα σε ένα όμορφο κυριακάτικο πρωινό. Οι παίκτες του Κουρέτα - Παππά δεν χρειάστηκαν παρά ένα ημίχρονο για να καθαρίσουν το ματς καί στο δεύτερο να κάνουν συντήρηση δυνάμεων και αρκετών αλλαγών.

Σάββατο 4 Νοεμβρίου 2017

Τρίτη συνεχόμενη ισοπαλία...

Καματερό - Κολωνός 0-0

Τρίτη συνεχόμενη ισοπαλία για τον ΠΑΟ Καματερού που δεν μπόρεσε να κάμψει την αντίσταση του μαχητικού Κολωνού φέρνοντας αυτή την φορά 0-0. Οι παίκτες του Νίκου Κουνάδη ενώ έδειξαν σημάδια έντονης επιθετικότητας εντούτοις δεν μπόρεσαν να βρουν και πάλι τον δρόμο για τα δίχτυα και κατά συνέπεια στερήθηκαν τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Παιδικό παντός καιρού...

Με ουσία στο παιχνίδι του νίκησε 3-2 τον Αίμο.
Σημαντική νίκη με 3-2 επί του Αίμου Πετρούπολης σημείωσε το παιδικό σε ένα ματς που διεξήχθη υπό συνεχή βροχόπτωση.  Οι παίκτες του Χρήστου Κουρέτα έπαιξαν με ουσία στο παιχνίδι τους και κατάφεραν να πάρουν σκορ ασφαλείας με το κατά αρχήν 3-0 που είχαν στην κατοχή τους. Οι αντίπαλοι αντέδρασαν στα τελευταία 15 λεπτά του ματς και κατάφεραν να μειώσουν το εις βάρος τους σκορ στο τελικό 3-2.

Παρασκευή 3 Νοεμβρίου 2017

Κάτι αρχίζει να κινείται...

Ξεκίνησαν οι εργασίες κατασκευής του βοηθητικού γηπέδου Καματερού

Ξεκίνησαν οι εργασίες κατασκευής του βοηθητικού γηπέδου στο Δημοτικό Γήπεδο Καματερού. Ο εργολάβος που έχει αναλάβει την αλλαγή του συνθετικού χλοοτάπητα στο κυρίως γήπεδο, ξεκίνησε από το κομμάτι του βοηθητικού γηπέδου την κατασκευή υποστρώματος προκειμένου να είναι έτοιμο να υποδεχθεί το τάπητα. Οι εργασίες έχουν ξεκινήσει και σύμφωνα με το πλάνο θα χρειαστούν δέκα  περίπου μέρες για είναι έτοιμο το υπόστρωμα.

Κυριακή 29 Οκτωβρίου 2017

Στοίχησαν τα τελειώματα...

Εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 με Χαλκηδονικό

Δεν τα κατάφερε η ομάδα να πάρει το τρίποντο απέναντι στον αδύναμο Χαλκηδονικό και αιτία ήταν η αδυναμία να τελειώσει τις πολλές κλασικές φάσεις που δημιούργησε από το 65΄και μετά.  Ωστόσο έχασε για άλλη μια φορά το πρώτο ημίχρονο που ναι μεν είχε υπεροχή πλην όμως φλύαρη. Με την ισοπαλία αυτή ομάδα βρίσκεται στην 11η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Σάββατο 21 Οκτωβρίου 2017

Προβλημάτισε και πάλι...

Μέτρια εμφάνιση και ισοπαλία 0-0 με Μεταμόρφωση

Προβλημάτισε και πάλι η ομάδα με την μέτρια εμφάνιση απέναντι σε ένα φιλότιμο σύνολο. Δυστυχώς οι παίκτες του Νίκου Κουνάδη στραβοπάτησαν αφήνοντας δυο υπερπολύτιμους βαθμούς μέσα στο Καματερό έχοντας και την συμπαράσταση αρκετών φιλάθλων που έφυγαν και πάλι σκεπτικοί από το γήπεδο.
Στο α΄ημίχρονο η ομάδα αδυνατούσε να κάνει το παιχνίδι της σπαταλώντας 45' υπερπολύτιμα λεπτά ενώ στην επανάληψη βελτιώθηκε αισθητά αλλά και πάλι δεν πάτησε περιοχή ώστε να κάνει κάποια σημαντική ευκαιρία.

Ζορίστηκε το παμπαιδικό...

Αλλά έφερε ισοπαλία 1-1 με την δυνατή ομάδα του ΑΟ Περιστερίου (Video)

Ζορίστηκε αρκετά η ομάδα του παμπαιδικού απέναντι στην ισχυρή ομάδα του ΑΟ Περιστερίου και το τελικό αποτέλεσμα φαντάζει θετικό για τους παίκτες του Δρέσιου. Οι φιλοξενούμενοι πρέσαραν αρκετά στο α΄ημίχρονο δυσκολεύοντας πολύ την ανάπτυξη των νεαρών άσων αυτό είχε ως αποτέλεσμα να ανοίξουν πρώτοι το σκορ και να ελέγχουν το ματς. Ωστόσο η ομάδα ισοφάρισε με ένα μακρινό σουτ δυο λεπτά πριν την λήξη του ημιχρόνου και έφερε το ματς στα ίσια.

Παρασκευή 20 Οκτωβρίου 2017

Όλοι στο γήπεδο...

ΚΑΜΑΤΕΡΟ- ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ το Σάββατο στις 4.00 μ.μ

Όλοι στο γήπεδο για να βοηθήσουμε την δύσκολη προσπάθεια που κάνουν οι παίκτες του ΠΑΟ Καματερού απέναντι στην ΑΕ Μεταμόρφωσης. Οι φίλοι της ομάδος θα μπορέσουν να δουν τις προσπάθειες των παικτών από την ανακαινισμένη εξέδρα και να συμπαρασταθούν με όλες τους τις δυνάμεις στους νεαρούς άσους καθότι οι φιλοξενούμενοι βρίσκονται στην 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 6 βαθμούς,